UWAGA!!! W dniach 18 - 21 maja z przyczyn technicznych nie będziemy realizować zamówień. Wysyłki zostaną wznowione 2 maja. Za wszelkie utrudnienia najmocniej przepraszamy!

  505-573-602              sklep@lapuella.pl
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Infrazony i nawilżacze – co wybrać do naszego salonu? 0

Nasze włosy, wskutek oddziaływania na nie różnego rodzaju czynnikami, nierzadko narażone są na uszkodzenia. Ich struktura ulega zniszczeniu, co powoduje, że stają się one suche, matowe, pozbawione witalności. Wtedy też, jedynym sposobem na poprawę ich kondycji, jest zastosowanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, które przywrócą włosom dawną świetność i zdrowy wygląd.

Jak dochodzi do uszkodzenia struktury włosa?

Bardzo często słaba kondycja włosów spowodowana jest panującymi na zewnątrz warunkami atmosferycznymi – mroźna zima, ,,ciężkie powietrze”, noszenie czapek niewątpliwie nie sprzyjają utrzymaniu dobrego stanu naszych włosów. Podobnie dzieje się latem – wysokie temperatury, promienie UV, częstsze wizyty na basenie, a tym samym kontakt z chlorowaną wodą, skutkują wyraźnym pogorszeniem kondycji włosów.

Nie inaczej jest w przypadku częstej ich stylizacji – ciągłe układanie, stosowanie lakierów, wosku czy jeszcze innych tego typu produktów, systematyczne suszenie, prostowanie, farbowanie – wszystko to powoduje, że z czasem nasze kosmyki stają się suche, słabe i łamliwe. Wtedy też jedynym skutecznym rozwiązaniem jest poddanie ich zabiegom, które umożliwią powrót do dawnej formy.

Każdy profesjonalny salon fryzjerski wyposażony jest w urządzenia, które umożliwiają przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych na włosach. Choć zakup takiego sprzętu wiąże się z niemałym wydatkiem, raczej nie warto tutaj przesadnie oszczędzać. Lepiej zainwestować w naprawdę dobry, profesjonalny sprzęt, który posłuży przez wiele lat, dając w pełni zadowalające efekty.

Jakie są podstawowe urządzenia do pielęgnacji włosów?

Jedne z ważniejszych urządzeń, jakie powinny znaleźć się w każdym salonie, to sauna oraz infrazon fryzjerski. I choć niektórzy decydują się na wybór tylko jednego z tych sprzętów, tak naprawdę warto wyposażyć salon w oba urządzenia, które różnią się między sobą funkcjonalnością.

Działanie nawilżaczy polega na zmiękczaniu włosów oraz skóry głowy poprzez działanie na nie parą wodną. Wysoka temperatura otwiera pory oraz łuski włosów, przez co substancje odżywcze zawarte w zastosowanej na włosach maseczce, mogą swobodnie wniknąć w strukturę włosa. W efekcie odzyskuje on swój naturalny, zdrowy wygląd oraz połysk.

Przy poszukiwaniu najlepszego nawilżacza fryzjerskiego do naszego salonu, warto skupić się głównie na funkcji ozonu. Ten, dzięki silnemu działaniu utleniającemu, niszczy bakterie i wirusy, które znajdują się w skórze głowy. Taki zabieg umożliwia oczyszczenie włosów oraz skóry głowy z resztek pozostałych po stylizacji czy koloryzacji. Zawartość ozonu jest także zbawienna dla osób mających problemy z wypadaniem włosów.

Jeśli zaś chodzi o infrazony, tu wachlarz dostępnych funkcji jest nieco większy. Przede wszystkim możemy dzięki nim wykonać szereg różnych zabiegów – trwałą ondulację, prostowanie, suszenie, farbowanie czy dekoloryzację. Urządzenia te przeznaczone są jednak także do przeprowadzania ozonoterapii i innych czynności pielęgnacyjnych. Infrazon może okazać się pomocny również w walce z łysieniem, wypadaniem czy przetłuszczaniem włosów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl