Jaki fotel kosmetyczny wybrać? 0

Każdy salon piękności, chcący oferować profesjonalne usługi, winien być dobrze doposażony. Na podstawowych, najważniejszych sprzętach nie warto przesadnie oszczędzać. Zainwestowane w wysokiej jakości urządzenia pieniądze, zaprocentują zadowoloną, powracającą do nas klientelą, a nam z kolei zapewnią najwyższy komfort w miejscu pracy.

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia salonu kosmetycznego jest fotel kosmetyczny. To absolutne minimum każdego salonu kosmetycznego, dlatego to właśnie na nim skupimy się w niniejszym tekście. Wybierając potrzebny sprzęt musimy brać pod uwagę nie tylko potrzebę zadowolenia klienta, ale i nas samych. Wykonując w naszym punkcie profesjonalne zabiegi, nie chcemy narzekać przecież na brak dostatecznego komfortu i wygody podczas pracy.

Fotel manualny dla mało wymagających

Najprostszym (i jednocześnie najtańszym rozwiązaniem) jest fotel manualny, umożliwiający ręczną regulację kąta podparcia nóg oraz pleców. Fotele te wykonane są najczęściej ze skóry ekologicznej, która nie sprawia trudności w czyszczeniu i pielęgnacji. Stosunkowo proste urządzenia są raczej bezawaryjne, jednak nie możemy oczekiwać od nich zbyt wiele, choćby z uwagi na ich ograniczoną funkcjonalność.

Fotel hydrauliczny – produkt z wyższej półki

Kolejną możliwość stanowią fotele hydrauliczne. Zaletą tych produktów jest fakt, że można je łatwo regulować, bez względu na wagę klienta. Fotel można dowolnie obracać (co przydatne jest szczególnie w momencie dostosowania jego położenia do wykonywanego zabiegu), a także regulować. Zarówno samo oparcie, jak i podnóżki posiadają wygodny system regulacji kąta pochylenia fotela. To modele nieco droższe od ich poprzedników, ale i pozwalające oczekiwać od nich nieco więcej.

Fotele sterowane elektronicznie

Sięgając jeszcze dalej, pośród dostępnych możliwości pojawia się także zaawansowany fotel sterowany elektronicznie. W tym przypadku regulacja możliwa jest dzięki użyciu pilota, którego działanie zsynchronizowane jest z panelem sterowania. Dzięki temu wszystko odbywa się automatycznie, bez jakiegokolwiek użycia siły. Tu jednak - jak i zresztą ogólnie, w przypadku sprzętów elektronicznych - musimy liczyć się z możliwością wystąpienia awarii. Fotel ten będzie również zdecydowanie najdroższą z wymienionych opcji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl