Stolik kosmetyczny do manicure – jak go wybrać? 0

Każdy salon piękności wymaga odpowiedniego doposażenia. W zależności od rodzajów wykonywanych usług, zamieszczamy w nim potrzebne sprzęty i przyrządy, które pozwolą możliwie jak najlepiej wykonywać naszą pracę. Jednym z ważniejszych elementów w salonie kosmetycznym jest stolik do manicure. Urządzając nasz pierwszy własny zakład, warto poświęcić takiemu stolikowi chwilę uwagi i wybrać możliwie najlepszy. Na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze - wygoda

Podstawową kwestią jest ergonomika takiego produktu. Przede wszystkim musi mieć on odpowiednio wyprofilowany blat. Nie powinien być ani za mały, ani za duży – ma zapewniać dostateczną ilość miejsca do swobodnego wykonywania zabiegów. Również i jego kształt należy dobrać z myślą o osobach, które znajdą się po obu jego stronach - bardzo ważny jest tutaj komfort klientki, ale i profesjonalistki wykonującej usługę. Jeśli chodzi o rodzaj tworzywa, możemy postawić na przykład na blat z płyty laminowanej bądź ze szkła.

Praktyczność zastosowania

Kolejną ważną sprawą jest funkcjonalność takiego stolika, co oznacza, że musi on zostać wyposażony w dostatecznej wielkości szafkę, a także odpowiednią ilość szufladek i innych schowków. Te umożliwią przemyślane rozlokowanie wszystkich potrzebnych przyborów i akcesoriów, po które z łatwością sięgniemy w chwili, w której będzie to konieczne. Przydatną cechą takiego mebla jest także jego mobilność. Dzięki temu, nasz kompaktowy stolik z łatwością przemieścić będzie można w obrębie naszego salonu. Mobilne meble są zawsze najbardziej praktyczne, a także nie ograniczają naszej przestrzennej wyobraźni.

Niezbędne wyposażenie

Nie należy zapominać także o kilku niezbędnych elementach, jakie winny stać się nieodłącznymi towarzyszami naszego ,,kosmetycznego biurka”. Zabiegi kosmetyczne wymagają wyjątkowej dbałości i precyzji, a te będziemy mogły uzyskać tylko przy odpowiednim oświetleniu. Lampka emitująca dostateczną ilość światła jest zatem warunkiem koniecznym. Kolejnym istotnym elementem będzie specjalna pufka pod dłoń, umożliwiająca wygodne trzymanie ręki na blacie podczas wykonywanej usługi. Dodatkowym udogodnieniem może okazać się także pochłaniacz pyłu, który łatwo zamontować niemal przy każdym stoliku. Nie zapominajmy także o rozgałęziaczu, który umożliwi szybkie podłączenie sprzętu.

Estetyka

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o kwestiach estetycznych. Wszyscy wiemy, że salon kosmetyczny, jako miejsce stworzone w trosce o nasze piękno, musi być wysoce zadbane, eleganckie i sterylne. Dlatego część naszej uwagi powinnyśmy poświęcić aspektom wizualnym. Starajmy się zatem wybierać meble pasujące do całościowej aranżacji, a także takie, które oprócz cech praktycznych, będą posiadały także odrobinę stylu i ekstrawagancji. Umiejętnie zaaranżowany salon stanie się najlepszą naszą wizytówką.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl