Podstawowe akcesoria i przybory fryzjerskie 0
Podstawowe akcesoria i przybory fryzjerskie

Kluczowe dla prowadzenia salonu fryzjerskiego kwestie to, jak wiadomo, obecność profesjonalnego sprzętu oraz kosmetyków. W wyposażeniu salonu fryzjerskiego nie może jednak zabraknąć również odpowiednich akcesoriów fryzjerskich, bez których wykonywanie usług po prostu nie będzie możliwe. Jakie są podstawowe akcesoria fryzjerskie, które powinny znaleźć się w każdym salonie?

Narzędzia do strzyżenia i stylizacji

Najważniejsze akcesoria to niewątpliwie narzędzia do strzyżenia włosów, a zatem nożyczki, degażówki, maszynki do strzyżenia oraz trymery. Obok nich wymienić należy również akcesoria do modelowania – takie jak różnego rodzaju grzebienie, szczotki do włosów, wałki, papiloty, klipsy czy klamry, pozwalające na łatwe tworzenie profesjonalnych, wymyślnych stylizacji.

Artykuły jednorazowe

W salonie niezbędne są także artykuły jednorazowe – takie jak folia fryzjerska do farbowania włosów, jednorazowe fartuchy, peleryny fryzjerskie, rękawiczki oraz czepki ochronne. Bezwzględnie muszą znaleźć się w nim także produkty do dezynfekcji – zarówno rąk, jak powierzchni różnorakich sprzętów oraz narzędzi. Pośród jednorazowych produktów powinny pojawić się także chłonne, jednorazowe ręczniki fryzjerskie.

Odzież ochronna

Kolejnym ważnym elementem jest ochronna odzież do strzyżenia – fartuch fryzjerski oraz peleryna fryzjerska. Odzież ta powinna być wygodna, nie powodować dyskomfortu klienta, a przy okazji chronić przed zabrudzeniami. Tu nadmienić należy także kołnierzyki ochronne - również przydatne podczas wykonywania różnego rodzaju zabiegów na włosach, chroniące przed zabrudzeniem zarówno skórę, jak i ręcznik.

Akcesoria do koloryzacji

Niektóre akcesoria fryzjerskie wykorzystywane są typowo do przeprowadzania konkretnych zabiegów. Tak właśnie jest na przykład w przypadku koloryzacji. Wtedy pomocne okazują się przede wszystkim miseczki, shakery do przyrządzania mieszanek, dozowniki ułatwiające aplikację, a także specjalne pędzelki do farbowania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl