Jaką suszarkę do włosów wybrać i czym się kierować? 0
Jaką suszarkę do włosów wybrać i czym się kierować?

Suszarka to dość proste urządzenie, posiadające równie prostą funkcję – suszenie włosów. Te, których używa się w salonie fryzjerskim, powinny jednak być do tego odpowiednio przystosowane – ze względu na częste i długotrwałe ich użytkowanie. Na co zwrócić uwagę wybierając suszarkę do salonu fryzjerskiego?

Niezawodność, moc i bezpieczeństwo

Po pierwsze, profesjonalna suszarka do włosów musi cechować się wytrzymałym silnikiem, który umożliwi długotrwałą i bezproblemową eksploatację urządzenia. Moc suszarki jest ważna także przez wzgląd na rodzaj suszonych włosów – grube, gęste, a dodatkowo długie włosy, wymagają większej mocy. Odpowiednia moc suszarki umożliwia szybsze wysuszenie włosów, a tym samym ograniczenie czasu, w którym są one narażone na szkodliwe działanie wysokiej temperatury.

Niemniej istotna funkcjonalność

Kolejną ważną kwestią jest regulacja siły nawiewu oraz temperatury. Funkcje te pozwolą skutecznie zmniejszyć ryzyko uszkodzenia włosów. Dostępne kombinacje prędkości i temperatury wydmuchiwanego powietrza pozwalają na odpowiednie dopasowanie parametrów suszenia do rodzaju i kondycji pasm. Wygodnym rozwiązaniem jest osobny przycisk generujący strumień chłodnego powietrza przyczyniającego się między innymi do efektownego utrwalenia wymodelowanej fryzury.

Istotnym parametrem jest także funkcja jonizacji – podczas pracy suszarki wytwarzane są jony ujemne, które neutralizują ładunki dodatnie, odpowiedzialne za puszenie się włosów. Dzięki temu włos pozostaje gładki, a fryzura łatwa do ułożenia. Innym udogodnieniem jest również obecność specjalnych powłok – ceramiczna umożliwia równomierne rozłożenie temperatury podczas suszenia, zaś turmalinowa przeciwdziała elektryzowaniu się włosów podczas suszenia. Znaczącym elementem w przypadku suszarek są również filtry ochronne - zapobiegają one dostawaniu się do mechanizmu urządzenia zanieczyszczeń – na przykład kurzu czy włosów.

Profesjonalne rozwiązania dla Profesjonalistów

Profesjonalne suszarki używane w salonach fryzjerskich, są większe gabarytowo od standardowych suszarek, jednak mimo wszystko lekkie. Powinny być także wyposażone w dłuższy przewód, by móc swobodnie nimi operować. Suszarki posiadają często również specjalne nakładki oraz końcówki, umożliwiające modelowanie fryzur. Najczęściej stosowane nakładki oraz końcówki do modelowania to koncentratory, dyfuzory bądź nakładki prostujące.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl