Wybieramy sprzęt do salonu fryzjerskiego 0
Wybieramy sprzęt do salonu fryzjerskiego

Profesjonalny salon fryzjerski, to miejsce, w którym liczyć możemy na fachową obsługę oraz wysoki poziom wykonywanych usług. Żaden jednak fryzjer nie będzie mógł w sposób profesjonalny wykonywać swojej pracy, jeśli nie będzie miał do tego odpowiednich narzędzi. Jakie więc urządzenia powinny znaleźć się w salonie fryzjerskim, by umożliwić pracownikom wykonywanie usług na najwyższym poziomie?

Podstawowe elementy wyposażenia

Salon fryzjerski niewątpliwie powinien być zaopatrzony w urządzenia większe, takie jak suszarki hełmowe, nawilżacze / sauny oraz infrazony – dostępne na statywie, bądź wysięgniku. Nie może jednak zabraknąć miejsca również dla urządzeń mniejszych, takich jak prostownice do włosów, lokówki i falownice, suszarki do włosów, czy maszynki do strzyżenia.

Suszarka hełmowa – jaką wybrać?

Zacznijmy od suszarek hełmowych. To sprzęt, który wykorzystywany jest w salonie fryzjerskim dość często, dlatego warto wybrać model, który będzie wysokim jakościowo, wytrzymałym produktem. Sprzęt taki powinien oczywiście zapewniać szybkie suszenie, przy jednoczesnej ochronie włosów przed ich zniszczeniem. Pomocna może okazać się między innymi funkcja jonizacji, która spowoduje intensywne wygładzenie włosów oraz zapobiegnie ich elektryzowaniu. Przydatną, często podstawową funkcją jest także regulacja temperatury i siły nadmuchu powietrza.

Niezastąpione nawilżacze

Kolejnym przydatnym sprzętem są nawilżacze (inaczej znane również jako sauny) do włosów, służące przede wszystkim do przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych. Poprzez działanie na włosy parą wodną, pozwalają komórkom włosów rozszerzać się, a co za tym idzie, z łatwością wchłaniać substancje zawarte w preparatach fryzjerskich. Są to w szczególności środki nawilżające i odbudowujące (różnego rodzaju maski i kuracje). Najlepiej sprawdzają się nawilżacze z ozonem, które nie tylko korzystnie wpływają na kondycję włosów, ale i pozwalają zwalczyć różnego rodzaju problemy, takie jak nadmierne przetłuszczanie czy uciążliwy łupież.

Infrazony fryzjerskie

Przejdźmy do infrazonów fryzjerskich. Dobrej jakości sprzęt tego typu, powinien być wyposażony w funkcję nawiewu, dzięki czemu z powodzeniem zastąpi suszarkę hełmową. Podstawowym zadaniem infrazonu jest poprawa jakości oraz przyspieszenie czasu wykonywanych zabiegów (w tym koloryzacji, rozjaśniania, trwałej ondulacji i innych). Obecność profesjonalnego sprzętu niewątpliwie rozszerza wachlarz usług wykonywanych w salonie, a tym samym podnosi jego prestiż. Dlatego też wysokiej jakości infrazony fryzjerskie, w towarzystwie innych profesjonalnych sprzętów, mogą stać się niemalże wizytówką salonu.

Urządzenia podręczne

Czego jeszcze nie może zabraknąć w salonie fryzjerskim? Niewątpliwie podręcznych urządzeń przydatnych w stylizacji włosów. Nie można zapominać zatem dobrej jakości suszarkach, a także prostownicach czy lokówkach. W każdym salonie fryzjerskim niezbędne okażą się także profesjonalne i bezawaryjne maszynki, pozwalające na precyzyjne przycinanie włosów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl