Wybieramy meble do salonu fryzjerskiego 1
Wybieramy meble do salonu fryzjerskiego

Nowoczesne salony fryzjerskie coraz bardziej odchodzą formą wystroju od wcześniej stosowanych rozwiązań. Przestrzenie te stają się mniej konwencjonalne, łącząc w sobie również cechy innych miejsc. Dzięki temu do fryzjera nie przychodzimy już tylko po konkretną usługę, ale także zrelaksować się, napić kawy czy porozmawiać. Z tego też względu salon fryzjerski powinien być urządzony w sposób nie tylko praktyczny i funkcjonalny, ale i taki, który zapewni Klientowi potrzebny komfort oraz wygodę. Oto, jak w kilku krokach efektywnie zaaranżować to miejsce.

Podział na strefy

Pierwszym etapem będzie podział salonu na strefy, w których odbywać będą się poszczególne działania. W każdym salonie fryzjerskim musi pojawić się recepcja, poczekalnia, strefa fryzjerska, strefa mycia oraz zaplecze pracownicze. Na tym etapie warto również zwrócić uwagę na rozlokowanie instalacji elektrycznej i wodno -kanalizacyjnej.

Najważniejsze pierwsze wrażenie

Duże znaczenie powinno mieć odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni, w której znajdzie się recepcja oraz poczekalnia. Te dwa elementy mogą się ze sobą łączyć. Najważniejsze, by robiły odpowiednie wrażenie, gdyż to one są dla Klienta widoczne na pierwszy rzut oka, tuż po wejściu do salonu, stanowiąc tym samym jego wizytówkę. W miejscu recepcji powinna znaleźć się przede wszystkim funkcjonalna lada, która pozwoli pomieścić komputer, terminarz, kasę fiskalną, czy potrzebne dokumenty. Funkcjonalności nie powinna ustępować jednak efektowność – kwestie wizualne również są niezmiernie istotne. W poczekalni niech stanie wygodna kanapa i/lub fotele, stolik kawowy oraz gazetnik. Dodatkowym atutem będą takie elementy jak wieszak na ubrania, czy stojak na parasole. Tak zorganizowana przestrzeń zapewni maksymalny komfort podczas oczekiwania na usługę.

Strefa wykonywania usług

Kolejna część salonu to strefa fryzjerska. Powinny znaleźć się tam przede wszystkim fotele i konsolety – wyspowe, które najlepiej sprawdzą się w przestronnych pomieszczeniach, bądź też te, które montuje się do ściany. Innym niezbędnym elementem będzie wózek na kółkach, posiadający szuflady oraz przegródki do segregowania poszczególnych akcesoriów. Przydatny może okazać się także oddzielny pomocnik do koloryzacji, w którym znajdzie się między innymi miejsce na miseczki z farbami, pędzelki, czy uchwyt na folię. 

W strefie tej niewątpliwie pojawią się wygodne fotele fryzjerskie – najlepiej by były to meble renomowanych marek, takich jak Ayala czy Panda - więcej o tym, "czym kierować się przy wyborze fotela do salonu fryzjerskiego" znajdziesz w osobnym artykule zamieszczonym na naszym blogu.

Komfort Klienta jest najważniejszy, jednak nie należy zapominać o wygodzie Fryzjera podczas wykonywania Jego pracy - potrzebny komfort z pewnością zagwarantują regulowane taborety fryzjerskie, czyli tzw. hokery. Do wyboru mamy klasyczne, z oparciem oraz te typu siodło.

Planując stanowisko fryzjerskie nie można pominąć również podnóżków – metalowych (ze stali, bądź chromowanych), przymocowanych do ściany, bądź wolnostojących. Dobrze dobrany podnóżek odciąży układ mięśniowo - szkieletowy Klienta, zapewniając przy tym optymalną, wygodną pozycję siedzącą. Tak zorganizowane meble do salonu fryzjerskiego, będą niemalże kompletnym jego wyposażeniem. Do wyposażenia zostanie już tylko...

Strefa mycia

Ta strefa również jest niezwykle istotną częścią salonu, między innymi z uwagi na konieczność odpowiedniego przygotowania Klienta do wykonywanych zabiegów. Tu niezbędna będzie zatem myjnia – wolnostojąca z dostawianym fotelem, podwójna pozwalająca na jednoczesną obsługę dwóch osób, bądź też niewielka, kompaktowa, zintegrowana z siedziskiem. Przy wyborze odpowiedniej myjni w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na przestrzeń, jaką możemy wykorzystać do jej ulokowania. 

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są także myjnie z dodatkowym wyposażeniem w postaci regulowanego podnóżka, masażera, czy portu USB - meble te nie tylko zapewniają maksymalny komfort, ale także dają "coś więcej", co bez wątpienia zostanie docenione przez nawet najbardziej wymagających Gości Twojego salonu.

Kolor ścian i oświetlenie

Całości dopełni precyzyjnie dobrany kolor ścian, efektowne dekoracje oraz oświetlenie. W lokalach z ograniczoną przestrzenią warto zastosować kolory o jasnych odcieniach, które, odbijając promienie słoneczne, powiększą optycznie całe pomieszczenie. Kolory w ciemniejszej tonacji często dają świetny efekt aranżacji, ale zarezerwowane powinny być raczej do wnętrz, które nie zmagają się ze zbyt małą ilością miejsca. Barwy ciepłe, stonowane sprzyjają wprowadzeniu w salonie atmosfery wyciszenia i relaksu, podczas gdy odcienie chłodne ułatwiają wykreowanie zdecydowanych, nowoczesnych wnętrz. 

Jeśli zaś chodzi o oświetlenie, powinno być ono wyraźne, a jednocześnie odpowiednio rozproszone. Nie należy zapominać także o samej podłodze – najlepiej sprawdzą się panele bądź płytki gresowe. Tak wykończone pomieszczenie, uzupełnione wygodnymi meblami, stanie się przytulnym, przyjaznym, a – co najważniejsze – chętnie odwiedzanym miejscem.

Komentarze do wpisu (1)

8 marca 2016

Świetny artykuł! świetna firma! świetne meble! no i oczywiście ŚWIETNA OBSŁUGA!!!:D jeszcze raz dziękuję za pomoc w doborze mebli. Salon wygląda lepiej, niż zakładałam i wydałam na to mniej, niż zakładałam, czego chcieć więcej?:) Niedługo prześlę zdjęcia, pozdrawiam cieplutko:)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl